۲۲:۵۹:۵۸ - سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
“پــــــو” هم به محبت نیاز دارد،مثل انسان!

appget_ir13858875236شاید همه ما “پـــــو” را بشناسیم. یک کوچولوی مجازی قهوه ای رنگ با چشمان درشت که معصومانه به ما نگاه میکند و میخواهد که از او مراقبت کنیم.

وقتی چشم های “پــــو” دو دو میزند، با احساس مسئولیت ناپذیری غذایش را مهیا میکنیم و اگر پول در حسابش نباشد، آن قدر بازی میکنیم تا پول گیر بیاوریم و بتوانیم او را سیر کنیم و تا این بچه آرام نگیرید و نخوابد، ما نیز آرام نمیگیریم.

گاهی ساعتها غرق شدن در مسائل”پـــــو”ی کوچک، وقت رسیدگی به کارها و البته افراد حقیقی زندگی مان را از ما میگیرد و حتی نسبت به کارهای دیگر، در ما دلزدگی ایجاد میکند.

اما“پــــو” با همه آسیب هایش ، درسی برای ما دارد که متاسفانه شاید هیچ کدام از پدر و مادرهای ما از این موجود اندرویدی شان نیاموخته اند، چرا که اگر آموخته بودند، فرصت های زندگی با انسان های واقعی را صرف رتق و فتق یک پدیده ی مجازی نمیکردند.

پوی کوچک ما علاوه بر نیاز به دارو، غذا، خواب و نظافت،  نیازی دارد که تا این نیاز برطرف نگردد لبخند شیرینش را برای ما نشان نمیدهد.بله، موجود کوچک گوشی ات، نیاز به توجه، نوازش و تفریح دارد. موجود کوچک گوشی ات اگر دستانت را بر صفحه گوشی ات نکشی و او را لمس و نوازش نکنی، به تو لبخند نمیزند. آری! حتی این موجود کوچک مجازی هم به توجه و نوازش نیاز دارد.

آیا تا به حال دقت کرده ایم که اعضای خانواده ما و دوستان ما نیز،بدون این که آلارمی داشته باشند، همین نیازها را دارند؟ کافی است به چشمان عزیزانمان بنگریم و نیاز به محبت و توجه را در آن ببینیم و به عنوان یک انسان و در حقیقت به عنوان آتشفشان عشق و محبت در هستی،توجه و مهربانی را نثار عزیزانمان بکنیم.

از الان برای تکیه گاه محبت بودن برای زندگی آینده تمرین کنیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب