۱۶:۳۵:۱۱ - چهارشنبه ۲۷ ارد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار آذربایجان‌شرقی مطرح کرد؛
به دنبال استخدام جوانان در ادارات نیستیم/ از دولت انتظار ایجاد کارخانه نداشته باشید!!!
جبارزاده با بیان اینکه به دنبال استخدام جوانان در ادارات نیست، گفت: به اندازه کافی نیرو در ادارات استخدام شده است و جوانان به فکر کار در بخش تولید باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ثاقب: اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح کارخانه تولید کاغذ سنگ در شهر شندآباد از توابع شهرستان شبستر با بیان اینکه از روز اول به فرمانداران توصیه کردیم که وظیفه اصلی آن‌ها ایجاد فضای مناسب اقتصادی در سایه وحدت و صمیمت است، اظهار داشت: آنچه امروز شاهد افتتاح آن هستیم یکی از پروژه‌های دانش‌بنیان است که جزو اولویت‌های ما در سال‌های گذشته بوده و اعتقاد داریم هرچه پروژه‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور در استان افزایش یابد هم میزان سرمایه لازم برای تولید کاهش می‌یابد و هم تعداد بیشتری از جوانان تحصیل‌کرده مشغول به کار می‌شوند.

وی درخصوص اظهارات مدیرعامل کارخانه کاغذ سنگ مبنی بر توان تولید ۷۰ درصد از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات لازم با توان داخلی، ابراز کرد: امیدواریم با تأمین اعتبارات و حمایت‌های لازم، تعداد بسیار زیادی از این ماشین‌آلات در کشور تولید و تکثیر شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به برخی ادعاها در خصوص حمایت مالی در دولت یازدهم به تعداد معدودی اعطا می‌شود، خاطرنشان ساخت: فقط صندوق کارآفرینی امید در طول سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان به چهار هزار واحد در استان آذربایجان‌شرقی تسهیلات داده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان شبستر نیز ۶۹ واحد تولیدی در طول سال گذشته تسهیلات دریافت کردند، اعلام کرد: در سطح استان نیز برای تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی ۷۳۸ واحد تولیدی، تسهیلات بانکی ارائه شد و علاوه بر این بانک‌ها از محل منابع خود برای ۳۰۰ واحد دیگر نیز تسهیلات مالی اعطا کردند.

جبارزاده با اشاره به اینکه ادارات به اندازه کافی کارمند دارند، ابراز داشت: امروز ما به دنبال استخدام جوانان در ادارات نیستیم، چراکه به اندازه کافی نیرو در ادارات استخدام شده است و جوانان باید به فکر فعالیت در بخش تولید باشند؛ البته نباید انتظار داشته باشیم که دولت کارخانه ایجاد کند، اقتصاد و تولید متعلق به مردم است و دولت، کارخانه‌دار خوبی نیست و نخواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر مردم در صحنه نباشند دولت نمی‌تواند در عرصه اقتصادی موفق شود، افزود: در جنگ شاهد موفقیت جمهوری اسلامی بودیم امروز در جنگ اقتصادی هم اگر مردم در صحنه نباشند و به‌عنوان سربازان و فرماندهان و پیشتازان عرصه اقتصادی نباشند به‌طور قطع دولت نمی‌تواند پیروز شود.

وی همچنین در خصوص حرف های بیگانگان و ضدانقلابی ها در مورد بیکاری و مشکلات اقتصادی کشور، گفت: انتخابات روز جمعه تمام خواهد شد، اما این‌که خودمان اقتصاد کشور را سیاه نشان دهیم و به دنیا بگوییم که بیکاری بیداد می‌کند و مردم فقیر هستند و نان ندارند، این‌ها تابلویی است که از خود به بیرون منعکس می‌کنیم؛ این‌ها همان حرف‌های ضدانقلاب و بیگانگان است که می‌گویند این انقلاب کاری برای شما نکرده و در جمهوری اسلامی فقر، بیکاری، بدبختی، تعطیلی کارخانه‌ها و توقف تولید اتفاق افتاده است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید برا اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا، تاکید کرد: مردم عزیز استان افرادی پاک‌دست، دلسوز و توانمند و آشنا به امور را انتخاب کنند تا در درجه اول شاهد عمران و آبادی روستاها و شهرها باشیم و در درجه دوم اجازه ندهیم که آبروی استان خدشه‌دار شود.

وی درخصوص تخلف برخی از ستادهای انتخاباتی شوراها، یادآور شد: روزی که تخلف اعضای شورای برخی شهرها از رسانه ملی اعلام شد، بسیار ناراحت شدم و این خبر، تلخ‌ترین خاطره‌ای بود که در این چهار سال داشتم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب