۱۰:۵۶:۲۷ - یکشنبه ۱۴ خرد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روح‌الله فقط مرگ بر آمریکا نبود؛
خمینیِ محـرومان و مقابله‌ی مسـئولان!
مسئولان رده‌بالایی داریم که روحیات و اندیشه‌های روح‌الله را سوا می‌کنند و از ‌آرمان‌ها آنچه را که به نفع خودشان نیست خط می‌زنند، اگر هم خیلی کم آوردند، یک خاطره از امام خمینی(ره) نقل و اینگونه آرمان‌زایی می‌نمایند.

ثاقب //سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی فرصتی شده تا بار دیگر اندیشه‌های امام را مرور کنیم و با معیار قرار دادن آن‌ها میزان تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی را در جامعه‌ی امروزی بسنجیم. قصد، گیر کردن روی کلید واژه‌ی «استکبارستیزی» امام نیست چون بعضی‌ها دوست دارند از روح‌الله همین ویژگی را به مردم نشان دهند و با «تحریفِ زمان» بگویند سخنان بنیانگذار انقلاب مختص آن مقطع بوده و اکنون شرایط فرق می‌کند.

پس برای آنکه بهانه‌ای نباشد و چیزهایی که انقلابی‌نماها دوست ندارند بشنوند را بازگو کنیم، به دهه‌ی پنجاه باز می‌گردیم. امام خمینی(ره) در بخشی از سخنان خود فرموده‌اند: «آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحۀ دولت و ملت را بخوانیم». روح‌الله در وصیتنامه‌اش نیز می‌نویسد: «رئیس جمهور و وکلاى مجلس از طبقه‌‏اى باشند؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند، نه از سرمایه‏‌داران و زمین‌خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخى محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمى‏‌توانند بفه‌مند.»

در این ایام اصولگرا و اصلاح‌طلب همگی از امام و آرمان‌هایش می‌گویند اما هیچ‌کس نمی‌آید از چرایی تحقق توصیه‌های فوق‌الذکر گلایه‌ای نماید و زبان به تحلیل بگشاید. حرم امام کوخ‌نشینان را کاخ کرده‌اند اما احدی از خود نمی‌پرسد آیا روح‌الله به این کارها راضی بود.

مسئولینی که از امام و انقلاب دم می‌زنند به این مردم بگویند فیش‌های حقوقی نجومی‌شان و املاک رانتی و گران‌ قیمت‌شان با کدام معیار انقلاب اسلامی سازگار است. به این مردم بگویید چگونه با رابطه‌بازی حق‌ها ناحق می‌شوند و فساد برخی اشخاص و نهادها را دربر گرفته است.

در ماهیت انقلاب و وقوع آن شکی نیست و زیر سوال بردن انتخاب مردم به خاطر مشکلات فعلی دور از انصاف است، این انقلاب ویژگی‌های مثبت بسیاری هم داشته اما اگر این نواقص فعلی رفع نشود و مصلحت‌ها کنار نرود، انقلاب اسلامی توسط همان اشرافی‌ها مصادره خواهد شد و در این محدودسازی کوخ‌نشینان جایی نخواهند داشت.

مردم باید یک‌بار هم که شده وصیت‌نامه و کلام روح‌الله را بخوانند و از مسئولان‌شان تحقق آرمان‌های امام را یکی پس از دیگری مطالبه کنند، در برابر سرمایه‌داران منفعت‌طلب و چاپلوسان بایستند و موریانه‌های این‌چنینی را از بدنه‌ی انقلاب اسلامی سوا نمایند.

این ملت هستند که به اشخاص قدرت می‌دهند و آن‌ها را در مصدر امور می‌گذارند، پس همین مردم هم می‌توانند از مسئولان‌شان سوال کنند و در برابر مفسده‌هایی که می‌بینند آن‌ها را به میز پاسخگویی بکشانند. این سوال و جواب هم صرفا محدود به دولت نیست و شامل دستگاه قضا و نمایندگان مجلس هم می‌شود.

امام خمینی(ره) آنی نبود که امروز برخی‌ها آنگونه نشانش می‌دهند. برای آشنایی با روحیات روح‌الله به گفتارهای مسئولین چاپلوس و تملق‌گو که در عمل بویی از آرمان‌های امام نبرده‌اند رجوع نکنید، راهِ امام، خط امام و آرمان‌های او را در گفتارها و نوشتارهایش جست‌وجو نمایید. آنوقت می‌بینید امام چگونه در برابر زالوصفتان می‌ایستاد و برای برقراری عدالت صراحت کلام داشت.

در میان این همه مسئول و مدیر به ندرت می‌توان فردی را یافت که همچون رهبر انقلاب اسلامی امام را همانگونه که بود قبول کند، نه اینکه روحیه‌ی ضداستکباری‌اش را بپذیرد لکن امر به دوری از اشرافی‌گری را ناصحیح بپندارد. حال بگذریم از اینکه برخی‌ها همان روحیه‌ی استکبارستیزی امام را هم قبول ندارند و می‌خواهند در نظام جهانی با تمام ظلم‌ها و زورگویی‌هایش حل شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب