۱۵:۱۶:۰۱ - سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی:
منافع شخصی در تغییر اساسنامه پیام نور دخیل است.
معصومی بیان کرد: از اول هم ماهیت دانشگاه پیام نور نیمه حضوری می باشد و نیازی به محدود کردن آن نیست.

 

به گزارش ثاقب:

بخشعلی معصومی، رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار زیتون درباره حرف و حدیث های شنیده شده پیرامون تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور گفت: وزارت علوم قصد تغییر در اساسنامه دانشگاه پیام نور و طی آن مجازی کردن این دانشگاه را دارد که به همین منظور جلسه ای در تاریخ ۲۵ تیر ماه جاری برگزار و درخصوص این مسائل تصمیم گیری خواهد شد.

وی گفت: با تغییر اساسنامه دانشگاه، رشته های هنری و علوم پایه از این دانشگاه حذف شده و فقط علوم انسانی باقی خواهد ماند آن هم بصورت محدود و الکترونیکی.

معصومی با اشاره به وجود ۲۹ واحد دانشگاه پیام نور در استان بیان کرد: این دانشگاه، گسترده ترین دانشگاه کشور است که حتی در دورترین نقاط کشور هم واحد دارد و به خدمت رسانی در حوزه آموزش عالی می پردازد. کسانی در روستا ها هستند که نمی توانند برای ادامه تحصیل به شهر سفر کنند. امکانات و شرایطش را ندارند. کارشان در شهرستان هست. حتی خانم های خانه داری داریم که در شهرستان ها در دانشگاه پیام نور درس می خوانند. با مجازی کردن دانشگاه همه آن ها از تحصیلات عالی محروم خواهند شد.

وی متذکر شد: اصلا از اول هم ماهیت پیام نور نیمه حضوری می باشد. دیگر نیازی به محدود کردن نیست. این که عده ای بنشینند و بدون کار کارشناسی و بدون در نظر گرفتن منافع دانشگاه و دانشجویان، رای به تغییر اساسنامه بدهند کار درستی نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی گفت: در سال های گذشته این همه سرمایه گذاری کلان در این دانشگاه شد و با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم، شعبه های دانشگاه گسترش یافت؛ در حال حاضر نیز ۱۱۰۰۰ نفر کارمند و ۴۰۰۰ نفر هیئت علمی این دانشگاه نگران آینده خود هستند. جواب این ها را چه می خواهند بدهند؟

معصومی در پایان عنوان کرد: دانشگاه پیام نور قریب به ۳۰ سال خدمات آموزش عالی در کشور ارائه داده و در روزهای سخت و زمانی که ظرفیت دانشگاه ها بسیار کمتر از کنکور دهندگان بود، کمک حال نظام آموزش عالی کشور شده است. بی انصافی است که امروز اینگونه مورد بی مهری مسئولین قرار بگیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب