۲۲:۲۹:۴۷ - یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز در گفت و گو با زیتون، مطرح کرد:
اکنون زمان پاسخ گویی دولت است نه زمان طرح سوال/ مردم نجابت خود را یکبار دیگر نشان دادند/ دولت و مجلس باید از ابتدا به مطالبات مردم توجه می کرد
شهبازی گفت: همان مردمی که بخاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی اعتراض داشتند، یکبار دیگر ثابت کردند که هر زمان، انقلاب و نظام اسلامی در خطر باشد، همچنان با وجود مشکلات بسیاری، پای انقلاب و رهبری خواهند ایستاد.

به گزارش ثاقب ، عرفان شهبازی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور، در گفت و گو با خبرنگار زیتون، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه  و عدم مدیریت صحیح دولت در زمینه اقتصاد، مردم مطالبات به حقی داشتند که بجا و صحیح بود، ولی دشمنان و برخی عناصر داخلی سودجو  از این فضای موجود در جامعه، سو استفاده کردند و با پشتیبانی استکبار جهانی به رهبری آمریکای جنایتکار، در صدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و زیر سوال بردن امنیت و آرامش روانی جامعه بودند که خوشبختانه با حضور به موقع مردم همیشه در صحنه، جواب دندان شکنی به هنجار شکنان داده شد.

وی افزود: با حضور ملت غیور، مرز بین مطالبه و اغتشاش مشخص شد، بصیرت مردم اگاه،  همیشه، بین فتنه و مطالبه گری تفاوت قائل می شوند .امکان داشت مطالبات مردمی در بین این حوادث به بوته فراموشی  سپرده شود. مطالبات مردمی باید پیگیری شوند. مسئولین در زمان انتخابات، انواع  وعده ها رابه مردم می دهند،  ولی متاسفانه بعد از کسب رای از مردم، دچار فراموشی می شوند.

وی خاطر نشان کرد: مسائل گذشته نشان می دهد که همیشه در چنین مواقعی، برخی مسئولین نا آگاه منتظر فرصتی هستند تا برداشت اشتباه خود را ازاین گونه حوادث داشته باشند. فضای جامعه را به سمت و سوی امنیتی سوق دهند تا اصل قضیه، از یاد رود.

وی اضافه کرد: این اتفاقات اخیر نشان داد که مسئولین نباید مردم را نادیده بگیرند. مقام معظم رهبری فرمودند: مردم با هیچ یک از مسئولین تعارف و رودربایستی ندارند. مستقیم حرف دلشان را خواهند زد. مردم هر زمانی دیدند مسئولین در جهت حل مشکلات و رفع مطالبات آن ها حرکت می کنند، سپاس گزاری می کنند اما هروقت دیدند که مطالبات آن ها از یاد می رود یا  بعضی مسئولین مسائل جزیی را مطرح می کنند تا مسائل اصلی، کنار گذاشته شود، مطالبه گری خود را پیگیری خواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: مسئولین باید از این اتفاقات درس بگیرند و به سمت اجرای مضامین مقام معظم رهبری  که همان اجرای اقتصاد مقاومتی است، قدم محکمی بردارند.

وی افزود: در ابتدا که این قضایا از سمت مردم مستضعفی شروع می شود که بخاطر مطالبات معیشتی خود اقدام به برگزاری اعتراضاتی کردند ولی با گذشت زمان و با ورود  افراد آشوب گر، همان مردمی که بخاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی اعتراض داشتند، یکبار دیگر ثابت کردند که هر زمان، انقلاب و نظام اسلامی در خطر باشد، همچنان با وجود مشکلات بسیاری، پای انقلاب و رهبری خواهند ایستاد. مردم هیچ وقت بخاطر رسیدن به خواسته های خود دست به شورش و اغتشاش نمی زنند. بخاطر عشق به ولایت و حب به وطن، در برخی مواقع سکوت کرده اند و مسئولین نباید از این نجابت  مردم، سو استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که دشمنان خارجی و فتنه انگیزان داخلی تصور می کردند مردم به خاطر مشکلات معیشتی اینبار کنار خواهند ایستاد، اما همان مردم مستضعف بار دیگر به صحنه آمدند و طومار این فتنه گران را در هم پیچیدند.

این فعال دانشجویی گفت: دولتمردان و مجلس، اگر همان ابتدا مطالبات مردمی را شنیده بودند، الان شاهد این بحران اقتصادی و رکود و بیکاری شدید در سطح جامعه نبودیم و این بهانه را به دست دشمن هم نداده بودیم. مستضعفان و نیازمندان واقعی مسلما در این آشوب های اخیر شرکت نکردند و صف خود را از فتنه گران جدا کردند.

وی با بیان اینکه دولت نباید در این فکر باشد که نارضایتی  از وضع اقتصادی جامعه به دست فراموشی سپرده خواهد شد گفت:  مشکلات اقتصادی گریبانگیر خانواده های ایرانی شده است. همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند: مردم گله مندند و خطاب بایدها خود دولت است، اکنون زمان آن رسیده که رئیس جمهور و وزرا در مورد عملکرد اقتصادی دولت به مردم توضیح دهند.

شهبازی در پایان گفت: دولت  آقای روحانی از زمانیکه سر کار امده است.  موج سواری می کند. مخاطب این اعتراض ها و مطالبات مردم، خود دولت است. دولت نباید در جایگاه مدعی باشد. رهبر انقلاب  در دیدار اخیر مردم فرمود: مسئولین باید در جایگاه پاسخگویی به ملت باشند. دولت آقای روحانی باید پاسخ گوی وضع  اقتصادی موجود در جامعه باشد. مردم  بخاطر رهبری، نجابت به خرج می دهند و قوه مجریه باید اقتصاد کشور را در صدر امور اجرایی قرار دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب