۲۰:۲۸:۵۱ - یکشنبه ۱۹ فرو ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز در گفت و گو با زیتون؛
شعار حمایت از کالای ایرانی بیشترین کمک را به دولت حاضر، روا می دارد/دولت کنونی ، در قد و قواره انقلاب اسلامی نیست
شهبازی، خاطر نشان کرد:بعد از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی، دولت حال حاضر، در قد و قواره و تراز انقلاب اسلامی نیست، همچنین در بسیاری از آرمان های انقلاب، همچون عدالت و حمایت از مستضعفان، دچار کم کاری هستیم. دولتمردان در مسیر اسلامی شدن، قدمی بر نداشته اند.

به گزارش ثاقب ، عرفان شهبازی،  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز در گفت و گو با خبر نگار زیتون, درباره لزوم اهمیت شعار سال، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با نگاه تیزبینانه و مدبرانه خویش، نام گذاری شعار ها را بر اساس نیاز کشور و سیاست های کلی سال، مشخص می کنند.

وی گفت: شعار حمایت از کالای ایرانی که رهبر انقلاب، نام نهاده اند،  لزوم اهمیت و نظر و سمت و سو به تولید داخل و در بخش کلی، اقتصاد کشور است،  شعاری که بیشترین کمک را به دولت حاضر، روا می دارد، با توجه به فشارهای مختلفی که هم از ناحیه داخل کشور، از لحاظ اقتصادی و از  دید بیرونی و جهانی  که همراه با اقدامات خبیثانه برخی کشور ها، متوجه کشور و دولت می شود، عمل به این شعار و لزوم تحقق بخشیدن به حمایت از کالای ایرانی، می تواند مشکل اقتصاد و معیشت مردم را که در حال حاضر، اصلی ترین مشکل برای مردم و کشور است را برطرف سازد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های داخلی برای تحقق این شعار، خاطر نشان کرد: دولت فعلی درارتباط با وعده های انتخاباتی خود برای بهبود وضعیت معیشتی مردم، به درستی عمل نکرده است و می توان گفت: در بسیاری از زمینه ها از جمله اقتصاد، عملکرد ضعیفی داشته است، به همین علت شعار نام گذاری شده از سوی رهبر انقلاب، بهترین فرصت برای دولتمردان است که برای گشایش در وضعیت اقتصادی مردم با نگاه به داخل و استفاده از ظرفیت های کشور و نیروی جوان، عمل کنند.

شهبازی، اضافه کرد: دولت باید بستر های لازم و شرایط را برای حضور مردم، در جهت تحقق شعار امسال، فراهم کند،تحقق شعار  حمایت از کالای ایرانی بدون مردم، مفهومی  بی معناست، همچنانچه رهبر انقلاب نیز، در سخنرانی اول سال هم، بر حضور مردم برای رونق بخشیدن به شعار سال تاکید فرمودند.شعار حمایت از کالای ایرانی، جاودانه است، مختص امسال یا سال های دیگر نیست، باید تا ابد حمایت از کالای داخلی  سرلوحه مسئولان و مردم قرار گیرد، برای آینده انقلاب، نیاز است که شعار امسال تحقق یابد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز، بیان داشت: مردم هم به عنوان تولید کننده و مصرف کننده، نباید در این قضیه خود را عقب بکشند، نگاهی که رهبر انقلاب ترسیم کردند، به این معنی است که مردم نیز، برای تحقق این شعار، وارد میدان شوند، حضور مردم در این صحنه، هم کمکی برای دولت است و هم سود و منفعت برای مردم است، به طوری که مردم مشکلات را با دست خودشان حل می کنند.

وی افزود: دانشجو به عنوان کسی که مسائل مختلف را تجزیه و تحلیل می کند، مهمترین وظیفه ای که در قبال انجام شعار امسال را دارد، این می باشد که ابعاد مختلف شعار حمایت از کالای ایرانی را مو شکافانه  بررسی کرده و نتایج قابل ملموس را ارائه کند، هرچند  رهبر انقلاب خود قبل تر از همه، نتایج تحقق شعار امسال را بیان داشته اند و راه و چگونگی رسیدن به این امر مهم را ترسیم فرموده اند.

وی با بیان اینکه، درک وضعیت فعلی، از اساسی ترین کارهای مورد نیاز است، تصریح کرد: تشکل های دانشجویی نیز باید وضعیت فعلی  را درک کرده و مورد مطالعه قرار دهند، همچنین وضعیت آرمانی را نیز ترسیم کنند و راههای رسیدن به این وضعیت آرمانی را  طراحی کنند. دانشجویی که با نگاه به وضعیت شهری، مشکلات و کمبود های شهری  که از نگاه مسئولان غافل مانده است را می تواند با ارائه راهکار، جبران کند. هر کس در هرجایگاهی که باشد، باید به فرمایشات مقام معظم رهبری، لبیک بگوید.

عرفان شهبازی، خاطر نشان کرد:  بعد از گذشت  چهل سال از انقلاب اسلامی، دولت حال حاضر، در قد و قواره ای که بعد از گذشت چله انقلاب، باید بوده باشد، نیست، همچنین در بسیاری از آرمان های انقلاب، همچون عدالت و حمایت از مستضعفان، دچار کم کاری هستیم. دلیل این کمبود هم  این است که دولتمردان در دوره های مختلف قدم های اساسی برای بر قراری و تحقق شعار های انقلاب را بر نداشته اند.  دولتمردان در مسیر کاملا اسلامی شدن، قدمی برنداشته اند. در تمامی کشورهای دنیا، از جمله، جمهوری اسلامی ایران، نقش مردم و دولت در جایگاه خود، تاثیر گزار و سازنده است، دولت و مردم مکمل یکدیگر هستند.

وی اضافه کرد: در هیچ جای دنیا به این صورت نیست که دولت حرف آخر را بزند، زمانی یک کشور پیشرفت می کند و به تعالی می رسد که دولت در کنار مردم و باالعکس باشد. در بحث حمایت از کالای ایرانی، مسئولان نقش کلیدی و مهمی بر عهده دارند، در عین حال نقش مردم نیز در تحقق این شعار، قابل چشم پوشی نیست،  حمایت از کالای ایرانی با حمایت مردم از تولید داخلی در همه زمینه ها امکان پذیر است، ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاران، یکی از نتایج تحقق شعار سال است.

شهبازی ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی، محدود به استفاده از لوازم تولید در کارخانجات نیست، بلکه ورود در تمامی عرصه هاست، فضای مجازی به عنوان بستری مهم و تاثیر گزار در فرهنگ مردم، باید به ظرفیت های داخلی تکیه زند، استفاده از شبکه های  پیام رسان داخلی و همچنین  راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، از جمله حمایت ها از کالای داخلی در زمینه فضای سایبر است. بسیاری از کشور های جهان، با حمایت از توان داخلی خود، از فضای مجازی و  اینترنت استفاده می کنند. مسئولان کشور هم می توانند  اقدامات لازم را برای استفاده مردم از شبکه های پیام رسانی داخلی را انجام دهند، که این کار هم برخی تهدید های علیه کشور و فرهنگ مردم را کاهش می دهد، هم باعث افزایش تولید ایده و اشتغال در فضای مجازی می شود که این نیز گامی موثر در تحقق شهار حمایت از کالای ایرانی به شمار می رود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب